مصاحبه تلویزیونی مبلغ مستقر موسسه در کشور برزیل

مصاحبه تلویزیونی مبلغ مستقر موسسه در کشور برزیل با موضوع کریسمس و نگاه ادیان مختلف نسبت به آن

به گزارش روابط عمومی موسسه بین المللی المرتضی علیه السلام، تلویزیون Sbt TV Paraná با حضور در مسجد امام علی علیه السلام شهر پونتا گروسا در رابطه با کریسمس و میلاد حضرت مسیح علیه السلام از نگاه دین اسلام گزارشی تهیه کردند.

در این گزارش با مبلغ مستقر موسسه المرتضی علیه السلام در شهر پونتاگروسا برزیل حجت الاسلام جواد حیدری مصاحبه‌ای صورت گرفت.

آقای حیدری در این گزارش گفت: حضرت مسیح یکی از بزرگترین پیامبران ماست و همانطور که حضرت موسی علیه السلام با آمدنش رسالت پیامبران قبل را ادامه داد حضرت عیسی هم آمد و رسالت پیامبران قبل را ادامه و تکمیل نمود. به اعتقاد ما بعد از ایشان نیز حضرت محمد صل الله علیه و آله رسالت حضرت عیسی علیه السلام را ادامه داد و تکمیل نموده و به اعتقاد همه ما مسلمانان حضرت عیسی یک پیامبر و الگوی بزرگ است و مسلمانی نیست که به پیامبری عیسی اعتقادی نداشته باشد.

ایشان در ادامه افزود: در کتاب آسمانی مسلمانان قرآن کریم در مورد خلقت ایشان مثال میزند: «کمثل آدم» که بدون پدر و مادر بدنیا آمد ایشان هم با معجزه و بدون پدر بدنیا آمد

مبلغ مستقر موسسه در برزیل حجت الاسلام حیدری ادامه داد: معجزه بعدی که در قرآن در رابطه با ایشان ذکر شده بعد از ولادت ایشان این است که حضرت عیسی در قنداق سخن گفت: قالَ إِنِّي عَبْدُ اللَّهِ آتانِيَ الْکِتابَ وَ جَعَلَني‏ نَبِيًّا «سوره مریم آیه 30»

ایشان در ادامه ضمن تبریک کریسمس به مسیحیان گفت: میلاد حضرت مسیح برای مسلمانان نیز یک عید است و ما به این عید بزرگ احترام می‌گذاریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *