تهیه و تولید برنامه با موضوع علل قیام اباعبد الله الحسین در آستانه ماه محرم

محرم

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل جامعه المرتضی علیه السلام،کارشناس رسانه مرکز از تهیه و تولید برنامه در آستانه ماه محرم خبر داد.

کارشناس رسانه جامعه المرتضی گفت:با توجه به اهمیت قیام سید الشهداء و فلسفه عاشورا در ماه محرم اقدام به تهیه و تولید کلیپ های کوتاه با حضور مبلغین جامعه المرتضی کردیم.

ایشان گفت:یکی از مهمترین سوالاتی که در زمینه قیام امام حسین علیه السلام از طرف غیر مسلمانان پرسیده می شود،این است که آیا این قیام مختص افراد عرب و مسلمان بوده است یا دیگر ملیت ها نیز در این قیام حضور داشتند؟

وی گفت: ما  با تولید چند برنامه به این موضوع پرداختیم که ملیت در قیام سید الشهداء به هیچ وجه اهمیت نداشته است و افرادی جزء یاران امام حسین بوده اند که از دیگر کشورها مانند ترکیه و افریقا حضور داشتند و برخی یاران حضرت مسیحی بوده اند که در جریان کربلا و عاشورا مسلمان شده اند و به یاری امام مظلومشان پرداخته اند.

ایشان افزود:همچنین در برخی دیگر از برنامه ها به فلسه قیام حضرت اباعبدالله الحسین پرداخته شده است که با معرفی شرایط موجود در آن دوره و حاکمیتی که بر جامعه بود،بیان شده است که چرا حضرت قیام کردند و واقعه عاشورا و کربلا اتفاق افتاد؟

وی در پایان گفت:این سلسله برنامه ها در سایت بای اسلام به آدرس www.byislam.com و همچنین کانال رسمی جامعه المرتضی در شبکه اجتماعی یوتیوب بارگزاری شده است.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *