نشست تجربه افزایی با موضوع تبلیغ در عرصه بین الملل برگزار شد

نشست تجربه افزایی با موضوع تبلیغ در عرصه بین الملل در سالن همایشهای موسسه بین المللی المرتضی علیه السلام برگزار گردید.

سخنران این نشست حجت الاسلام و المسلمین سید محسن طباطبائی امام مرکز التراث برلین با بیش از 20 سال سابقه تبلیغ در عرصه بین الملل در آمریکای لاتین و اروپا بود.

حجت الاسلام طباطبائی در آغاز سخنان خود با اشاره به گران بها بودن وقت مردم توصیه کرد برای وقت مردم و هر کسی ارزش قائل باشیم و در تبلیغ و بر روی منبر سخنان بیهوده نگوئیم

ایشان در ادامه افزود: در زمانی که ما تصمیم به تبلیغ بین الملل گرفتیم امکانات مثل امروز نبود و وقتی به تبلیغ اعزام شدیم با آزمون و خطا چیزهایی را یاد گرفتیم اما امروزه اینگونه نیست و تجارب زیادی وجود دارد که مبلغین باید از آن‌ها بهره ببرند و امروز دیگر بهانه‌ای برای عدم تقویت خود در عرصه تبلیغ نداریم؛ مبلغ امروزه نباید آزمون و خطا کند و با توجه به داده‌هایی که امروز وجود دارد آزمون و خطا برای مبلغ امروز ممنوع است.

آقای طباطبائی با اشاره به امکانات مجازی و رسانه‌ای امروز، عدم پیشرفت و خطا در عرصه تبلیغ مخصوصاً تبلیغ بین الملل را یک امر غیر قابل قبول دانست و افزود: البته بنده خود را معذور از این موضوع نمی‌دانم و حتی در زمان آغاز کار بنده نیز می‌بایست مهارت لازم را فرا می‌گرفتم اما بخاطر شرایط زمان و اوامری که به بنده شده بود کار تبلیغ را اینگونه آغاز کردم. اما موضوع مهارت آفزایی موضوع مهمی است و باید با مهارت کافی و کامل وارد این عرصه شد.

حجت الاسلام طباطبایی گفت: باید ابتکار عمل داشته باشیم و صرفاً طوطی وار برنامه‌هایی که برای ما تدوین می‌شود را تکرار و اجرا کنیم. باید مخاطب شناس و منطقه شناس باشیم؛ باید اداب و رسوم و عقاید منطقه‌ای که اعزام شده‌اید را بشناسید تا مشکلی در این راه پیش نیاید.

در پایان نشست حاضرین سوالاتی مطرح کردند که حجت الاسلام و المسلمین سید محسن طباطبایی با حوصله به آن‌ها پاسخ دادند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *