قناعت در مسائل معنوی و عبادی جایگاهی ندارد

zadhooshh
حجت‌الاسلام زادهوش:قناعت در مسائل معنوی و عبادی جایگاهی ندارد

سخنران بعثه مقام معظم رهبری با بیان ضرورت تفکر در جهان هستی به عنوان بهترین و زیباترین کلاس خداشناسی و زبان گویای علم و قدرت و تدبیر الهی، قناعت در مسائل معنوی و عبادی را سبب خسران خواند.

حجت‌الاسلام احمد زادهوش، معاون پژوهشی پژوهشکده حج و زیارت در جمع زائران حرم مطهر امام حسین(ع) تفکر در جهان هستی را ضروری خواند و گفت: یکی از راه‌های خداشناسی و رسیدن به کمال الهی تفکر در جهان هستی است.

وی با بیان این‌که جهان آفرینش مجموعه‌ای از شگفتی‌هاست و وقتی این شگفتی‌ها را می نگریم، عظمت خداوند را در جان خویش احساس کرده و هرچه را جز او، کوچک و حقیر می شماریم، رسیدن انسان به کمال مطلق و هدایت او به سوی بهترین‌ها را از رسالت‌های انبیای الهی خواند.

حجت‌الاسلام زادهوش با تأکید بر این‌که قناعت در مسائل معنوی و عبادی جایگاهی ندارد و انسان در این راه هرگز نباید به کم بسنده کند، خاطرنشان کرد: خداوند کمال مطلق است و همه زیبایی‌ها و خوبی‌ها از آن خدا است و جهان هستی بهترین و زیباترین کلاس خداشناسی و زبان گویای علم و قدرت و تدبیر الهی است.

رییس جامعه المرتضی با اشاره به حدیثی از امام حسین علیه‌السلام که می‌فرمایند گروهی برای رسیدن به بهشت، گروهی از روی ترس و گروهی از سرسپاس و قدردانی خدا را پرستش می‌کنند، اظهار داشت: انسان در پرستش و عبودیت خدا باید به جایی برسد که فارغ از خود شود و به جز خدا نبیند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *