برگزاری نشست تخصصی بایسته های تبلیغ در آفریقا

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موسسه بین المللی المرتضی علیه السلام،نشست تخصصی بایسته های تبلیغ در آفریقا برگزار شد.

نشست تخصصی بایسته های تبلیغ در آفریقا با حضور استاد ملک زاده و ارائه سید عمار نقوی از کشور زیمبابوه و با حضور اساتید و دانش پژوهان  رشته تربیت مبلغ به زبان انگلیسی برگزار شد.

در این نشست تخصصی سید عمار نقوی از فعالین فرهنگی کشور زیمبابوهضمن بیان تجربیات خود از فعالیت های فرهنگی در کشورهای آفریقایی، به مسائل مورد نیاز یک مبلغ بین المللی در عرصه تبلیغ پرداخت.

وی گفت: اولین و مهمترین ویژگی یک مبلغ بین الملل برای فعالیت موثر، شناخت کافی از کشور مقصد و همچنین فرهنگ و ویژگی های اختصاصی آن منطقه و مرز و بوم است.

عمار نقوی گفت: کشورهای افریقایی آمادگی پذیرش خوبی دارند اما یک مبلغ بین الملل لازم است به نحوه تبلیغ در چنین کشورهایی توجه ویژه ای داشته باشد.

او افزود: یکی از ویژگی هایی که می تواند یک فرد را به عنوان یک مبلغ اثرگذار و موفق معرفی کند،ارائه خدمات اجتماعی در سطح جامعه مورد نظر می باشد.

وی در مورد فعالیت های فرقه های انحرافی در کشورهای افریقایی گفت: متاسفانه برخی از این فرقه ها به صورت فعال در منطقه در حال تبلیغ هستند  و این فعالیت ها، ضرورت کامل فعالیت های مبلغین بین الملل در این مناطق را افزایش می دهد.

این فعال فرهنگی در پایان گفت: در زیمبابوه تعداد شیعیان حداقلی است و به همین دلیل مساجدی برای شیعیان  برای انجام مساک دینی وجود ندارد و شیعیان برای انجام مناسک خود در مساجد اهل سنت حضور پیدا می کنند.

در پایان این نشست تخصصی دانش پژوهان رشته تربیت مبلغ به زبان انگلیسی سوالات خود را پیرامون تبلیغ در کشورهای افریقایی بیان کردند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *